News

محبوب ترین نرم افزارهای باشگاه مشتریان رستورانی در آمریکا

اگر شما مدیر یک کسب و کار هستید، از خودتان این سوال را بپرسید که کدام مشکل تر است: جذب یا حفظ مشتری؟ قطعا از دست دادن مشتری هزینه بیشتری برای یک کسب و کار دارد، به طور میانگین، کسب و کارها به طور میانگین باید هفت برابر بیشتر خرج کنند تا یک مشتری جذب نمایند (و این هزینه را با هزینه ای که لازم است برای کشاندن مشتری قدیمی به کسب و کار خود مقایسه کنید). و این دلیل این موضوع است که بسیاری از رستوران ها و کافه ها به سمت نرم افزارهای باشگاه مشتریان می روند و به آنها اعتماد می کنند تا بتوانند از طریق برنامه های وفاداری مشتریان خود را دوباره و دوباره به کسب و کار خود بکشانند و خرید مشتریان خود را استمرار ببخشند. و امروز توسط سیستم های نوین باشگاه مشتریان، راه اندازی یک سیستم باشگاه مشتریان کاری بسیار ساده و راحت است و در کنار آن پیدا کردن شرکتی که بتواند کیفیت لازم را ارائه کند نیاز به اختصاص زمان و تحقیق در مورد شرکت های مختلف است. در دنیا و بخصوص آمریکا باشگاه مشتریان در ابتدا یک پانچ کارت ساده بود و امروزه تبدیل به نرم افزارهای هوشمند باشگاه مشتریان شده است. ولی در ایران نرم افزارهای باشگاه مشتریان در همان ابتدا به دلیل نبودن پانچ کارت، به شیوه نرم افزاری وارد شده است و دلیل ورود این سیستم ها نیاز بازار به خلق مشتریان وفادار و حفظ مشتری بوده است و بهترین ابزار در این زمینه چیزی غیر از نرم افزارهای باشگاه مشتریان نمی باشد. بگذارید به چند استراتژی موفق باشگاه مشتریان در آمریکا اشاره کنیم و در مورد شیوه ای که این شرکت ها برای حفظ مشتری و ایجاد وفاداری استفاده کرده اند آشنا شویم.

نرم افزار باشگاه مشتریان کافه های استارباکس

کافه های استارباکس توانسته است باشگاه مشتریان محبوبی با نام My Starbucks Rewards را در آمریکا راه اندازی کند که این سیستم وفاداری توانسته است امروزه تبدیل به نقطه برتری کافه های استارباکس در دنیا شود و محبوبیت بالایی را به خود اختصاص دهد. مشتریان کافه های زنجیره ای استارباکس می توانند هم به صورت آنلاین و همچنین در فروشگاه های استارباکس عضو این سیستم وفاداری شوند. مشتریان هر زمان که خرید الکترونیک نمایند یا از کارت وفادرای خود استفاده کنند، از استارباکس ستاره دریافت می کنند. ستاره نام اختصاصی استارباکس برای دادن امتیاز به مشتریان است و در آمریکا هر زمان که نام ستاره در باشگاه مشتریان گفته می شود مردم به یاد استارباکس خواهند افتاد. در زیر بخشی از آفرهایی که نرم افزار باشگاه مشتریان کافه های استارباکس ارائه می کند لیست شده است:

 • غذا و نوشیدنی رایگان
 • هدیه در روز تولد
 • در روز تولد هر خرید مشتری 15 درصد تخفیف خواهد داشت
 • آفر اختصاصی به کسانی که در خبرنامه عضو شوند
 • مشتریان با جمع کردن ستاره به حد مشخصی می توانند وارد سطح بالاتری بروند و از آفرهایی که در سطح بالاتر دریافت می کنند شامل پر کردن مجدد لیوان قهوه آنها می باشد.

این آفرها برای کسانی است که عضو نرم افزار باشگاه مشتریان کافه های استارباکس می شوند. و همچنین با کارت و اپلیکیشن برنامه وفاداری استارباکس قابل اجرا می باشد، اما مشتریان برای دریافت آفرها حتما باید کارت خود را شارژ کنند و پرداخت را از طریق اعتبار در باشگاه خود انجام دهند. در غیر اینصورت امتیاز برای آنها لحاظ نمی شود.

نرم افزار باشگاه مشتریان کافه های دونات دانکین

کافه دیگری که اسم آن را در همه جای آمریکا می توانید مشاهده کنید دانکین دونات است که سیستم وفاداری آن در آمریکا بسیار محبوب می باشد. شما می توانید به صورت آنلاین عضو این باشگاه شوید و کارت عضویت خود را یا حضوری دریافت کنید و یا این کارت به آدرس شما ارسال شود. به مانند کافه های استارباکس، در این سیستم وفاداری باید کارت خود را شارژ کنید تا امتیازی برای شما ثبت شود. روش تشویقی بسیار ساده است:

 • در زمان عضویت نوشیدنی یا پیش غذای رایگان دریافت کنید
 • در روز تولدتان نوشیدنی یا پیش غذای رایگان دیگری دریافت خواهید کرد
 • مشتریان به ازا هر دلار 5 امتیاز دریافت می کنند.( بنابراین، به ازا هر 40 دلاری که توسط کارت خود خرج می کنند، می توانند یک فنجان قهوه رایگان دریافت کنند. بسیار ساده.)
 • به ازا هر 200 امتیاز یک کوپن تخفیف دریافت می کنند که می توانند نوشیدنی یا پیش غذا هدیه بگیرند
 • آفرها و هدایای دیگری در طول سال به مشتریان ارائه می شود
 • توسط اپلیکیشن موبایل این مجموعه کافه می توانید پرداخت خود را انجام دهید، وضعیت خود را رسد کنید و از آفرها و کوپن های مختلف اطلاع پیدا کنید

Pink Berry

هر کسی که به دنبال نوشیدنی های لبنی است این سیستم وفاداری می تواند برای او جذاب باشد. به مانند استارباکس در این سیستم هدیه ویژه ای برای روز تولد در نظر گرفته شده است.

نرم افزار باشگاه مشتریان رستوران های TGI Friday’s

نام برنامه وفاداری این مجموعه رستوران Give Me More Stripes می باشد. و این سیستم یکی از شخصی سازی شده ترین نرم افزارهای باشگاه مشتریان در آمریکا است. در این سیستم وفاداری مشتریان به ازا هر دلاری که خرج می کنند یک Stripes (همان امتیاز در این مجموعه) دریافت می کنند و می توانند توسط این امتیازها دسر، ساندویچ، برگر و هدایای مشابه دریافت کنند که این کار توسط خرید کوپن این محصولات انجام می شود. با 150 Stripes شما یک استیک به عنوان نهار می توانید دریافت کنید. با عضویت اولیه در باشگاه مشتریان میوه های مختلفی وجود دارد که بعنوان هدیه عضویت دریافت خواهید کرد و همچینی دسر رایگان در روز تولد.

نرم افزار باشگاه مشتریان کالو در ایران

کالو یک نرم افزار باشگاه مشتریان است که امکان آن را دارد که با شخصی سازی هایی که در نرم افزار باشگاه مشتریان کالو انجام می شود با کسب و کارهای مختلف همگام شود و استراتژی های مختلف وفاداری را به خوبی پیاده کند و شیوه طراحی نرم افزار کالو به گونه ای است که از یک رستوران کوچک تا یک رستوران زنجیره ای، فروشگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای، پزشکان، داروخانه ها، درمانگاه ها و بسیاری از کسب و کار های دیگر حتی یک نمایندگی خودرو را می تواند به خوبی پشتیبانی کند و نیازهای انواع کسب و کارها را به سادگی و در کوتاه ترین زمان برآورده کند. و متخصصین نرم افزار کالو توانایی این را دارند که به انواع کسب و کارها مشاوره ای را ارائه کنند و ایده هایی را بدهند که کاملا با کسب و کار آنها همخوانی داشته باشد و سیاست و روشی را پیاده کند که برای کسب و کار آنها بهترین و مناسب ترین روش باشد. تیم کالو اعتقاد دارد سیستم وفاداری یک سیستم واحد نمی باشد و باید بتواند بر اساس نیاز انواع کسب و کارها شخصی سازی لازم در آن اعمال شود و با نیازهای آن کسب و کار همگام و هماهنگ شود. نرم افزار باشگاه مشتریان یک شیوه تبلیغاتی با هدف حفظ مشتری و افزایش خرید آنها می باشد و باید بتواند کاملا بر اساس بیزنس پلن آن کسب و کار و روش اختصاصی آن کسب و کار پیاده شود. مشتریان نرم افزار باشگاه مشتریان کالو از چند نکته اصلی در سیستم کالو مثل شخصی سازی کالو، سادگی آن و تنوع امکانات و تحلیل های گزارشات کالو، و همگام شدن آن با سیستم های مختلف احساس رضایت می کنند و این امکانات را جز برتری های اصلی کار به نصبت رقبا به حساب می آورند. آیا شما از مشتریان به خاطر وفاداری شان به کسب و کارتان قدردانی می کنید و موضوع رضایتمندی مشتریان تان برای شما اهمیت دارد؟ برای مشاوره در زمینه راه اندازی باشگاه مشتریان با ما در تماس باشید. آَشنایی با شما باعث افتخار ما ست.