راه اندازی باشگاه مشتریان در آموزشگاه ها

در ایران انواع مختلفی از آموزشگاه ها وجود دارد. زبان های مختلف دنیا، موسیقی، عکاسی، هنرهای دستی و آموزشگاه های مختلف دیگر.

هر کدام از این آموزشگاه ها گروه هدف خاص خود را دارند و قشر خاصی از مردم را جذب خود می کنند. و بسیاری از مخاطبان هر آموزشگاه از خدمات ارائه شده در این آموزشگاه ها رضایت کافی را دارند.

ولی مشکلی که وجود دارد این است که افرادی که به آموزشگاه ها مراجعه می کنند بعد از یک مدت کوتاه یا کل دوره برای دریافت خدمات آموزشی به راحتی آموزشگاه دیگری را انتخاب می کنند و این اتفاق گاها بسیار ساده و آسان می افتد.

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد مثل:

 • معرفی آموزشگاه دیگر توسط دوستان
 • حضور استاد خاص در آموزشگاه دیگر
 • هزینه آموزش
 • اعتبار برند دیگر
 • طول مسیر
 • و چند دلیل دیگر برای این موضوع

ولی بخشی از این مسائل به این بر می گردد که مخاطب شما شاید هیچ دلیل خاصی و یا محرک خاصی برای ادامه حضور در آموزشگاه شما را ندارد.

و چیزی در آموزشگاه وجود ندارد که باعث تحریک مخاطب به حضور مجدد حتی بعد از یک بازه زمانی طولانی باشد.

چرا باشگاه مشتریان؟

اما راه حل پیشنهادی باشگاه مشتریان کالو چه روشی است؟

کاری که بسیاری از کسب و کارها در دنیا و تمام کسب و کارهایی که با مخاطب نهایی در ارتباط هستند می توانند انجام دهند رسیدن به روشی است که حفظ مشتری را در کسب و کار آنها افزایش دهد و حفظ مشتری با افزایش رضایتمندی مخاطب از خدمات دریافتی اتفاق می افتد.

و راه حلی که برای بهبود رضایتمندی در دنیا ارائه شده است راه اندازی باشگاه مشتریان در آموزشگاه ها است که می توانند به روش های مختلف میزان رضایتمندی را افزایش دهد و کاری کند که مخاطب شما بعد از یک بازه زمانی حتی طولانی برای دریافت خدمات مجدد به شما مراجعه کند.

یا حتی به روش هایی کاری کرد که مخاطبی که شاید آنچنان در برنامه ریزی اش دیدن آموزش خاصی نمی گردد تحریک شود که برای دریافت آموزش خاص مجددا به شما مراجعه کند.

راه اندازی باشگاه مشتریان در آموزشگاه چه کاری برای مدیر آموزشگاه انجام می دهد؟!

با راه اندازی باشگاه مشتریان در آموزشگاه روش ها و ابزارهای مختلفی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید توسط آنها کیفیت خدمات و رضایتمند مخاطبان تان را به میزان مطلوبی بهبود دهید.

بعنوان نمونه چند راه حل مختلف را خدمت شما عرض می کنم:

 • ایجاد سیاست امتیازدهی کلی به ازا فعالیت مخاطبان و کلاس ها و دوره هایی که شرکت می کنند و هزینه ای که پرداخت می کنند
 • تشویق مخاطبان بخاطر گرفتن بالاترین نمره در کلاس
 • ایجاد گروه VIP از مخاطبانی که بهترین سطح کلاس ها هستند یا بیشترین دوره را ثبت نام کرده اند
 • دعوت از مخاطبان قدیمی برای گذراندن دوره ای مشابه دوره ای که فرضا 6 ماه قبل گذرانده اند و دیگر مراجعه نکرده اند و دادن میزان مشخصی هدیه تشویقی به آنها
 • ارتباط مرتبط ایمیلی و پیامکی با مخاطبان و اطلاع رسانی های مختلف به ساده ترین روش
 • دادن آفر به مخاطبانی که در بازه خاصی ثبت نام می کنند
 • بدست آوردن گزارش های مختلف که توسط این گزارش ها به خوبی می توانید کسب و کار خود را تحلیل کنید و تصمیم گیری ها و بازاریابی های کسب و کار خود را بهبود و هدفمند نمایید
 • ایجاد بانک داده های دقیق از اطلاعات تمام مخاطبان شما که می تواند در آینده برای شما بسیار ارزشمند باشد.( مخاطبی که یک بار از شما خرید کرده است می تواند مجددا به آموزشگاه شما بازگردد)
 • ایجاد شبکه داخلی با همکاران تان یا شرکای تان تا مخاطبان شما بتوانند با عضویت در باشگاه مشتریان آموزشگاه از آنها نیز خرید و آفر دریافت کنند ( فرضا آموزشگاه موسیقی با خوانند مشخصی یا فروشگاه ساز مشخصی یا کسب و کارهای مشابه همکاری کند و یک شبکه بسازد. یا در شرایطی می توانید با اماکن ورزشی همکاری کنید و کیفیت خدمات خود را با دادن آفرهای مختلف بهبود ببخشید)

اینها بخشی از خدماتی است که با راه اندازی باشگاه مشتریان در آموزشگاه می تواند به شما ارائه کند و می تواند از این هم فراتر برود و یا حتی خلاقیت شما را در افزایش رضایت مشتریان تان به شیوه دلخواه تان بهبود بخشد.

حرف آخر

در هنگام راه اندازی نرم افزار باشگاه مشتریان در آموزشگاه تان تیم کالو بعنوان مشاور در کنار شما قرار می گیرد و تمام سعی خود را برای اینکه شما بهترین نتیجه را از باشگاه مشتریان خود بدست آورید انجام می دهد. و از ایده های شما برای بهبود کار خود استقبال می کند.

خوشحال می شم در صورت تمایل به توضیحات بیشتر با بنده تماس بگیرید و گپ دوستانه ای با هم داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *